Menu
2019 YKS Tercih kılavuzu

2019 YKS Tercih kılavuzu

By In Genel On 19 Temmuz 2019


Değerli öğrenciler 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı kazanarak tercih yapmaya hak kazandınız. Bu başarınızı gönülden tebrik ederiz. Sıra geldi tercih yapmaya..

2019 yılında yapılan üniversite giriş sınavı sonuçları açıklanmasının ardından ÖSYM tercih kılavuzunu yayınlamıştır.  18 Temmuz 2019 da ÖSYM tercih kılavuzunu paylaşmıştır. Aşağıda ÖSYM’nin duyurusunu bizzat paylaşıyoruz. Siz değerli öğrencilerimize Bursa Osmangazi Heykel Biliciler Erkek Öğrenci Yurdu olarak tercih döneminde başarılar diliyoruz.

DUYURU
(18 Temmuz 2019)

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri

2019-YKS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. ‘Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü’ mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.


2019-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


About the Author

bilgi@bursaerkekogrenciyurdu.com

WhatsApp chat